Eshop kreatívne potreby, pomôcky, materiál a kurzyKreativ Art Hobby
Logo
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Prihláste sa na odber

Ostaňme v kontakte! Po prihlásení, dostanete najčerstvejšie informácie a výhodné ponuky z nášho e-shopu.

Sledujte náš Instagram

V tomto návode by som Vám rada priblížila techniku zlátenia kvetináča pomocou vločiek dymovej fólie. Ja som si zvolila

viacfarebné fliačky, aby efekt bol zaujímavejší, pestrejší.

1. Kvetináč natrite bielym základným náterom – AKRYL PRIMER. Po uschnutí, natrite matnou akrylovou farbou (tmavohnedá, Pentart).

2. Povrch natrite rovnomernou tenkou vrstvou lepidla na dymovú fóliu. Po tom, čo sa stane lepidlo po uschnutí priesvitným, začnite pracovať vločkami. Pod predmet si podložte čistý papier - neskôr sa Vám budú ľahšie zbierať fliačky späť do fľašky. Zopár fliačkov vyberieme z fľašky na papier. Balenie je veľmi výdatné, preto je zbytočné vysypať ich všetky. Konečný efekt závisí od veľkosti fliačkov, preto si ich veľkosť môžeme upraviť podľa vlastných predstáv a tie väčšie roztrhať či rozdrobiť, ale aj nechať ich v celku. Efekt závisí aj od toho, v akej miere sú fliačky pokrčené. Vezmite medzi prsty štipku fliačkov a suchými prstami ich poprikladájte, nasypte na predmet a prihlaďte pomocou mäkkého štetca na povrch. Takto môžete pokryť celý predmet, alebo len čiastočne.

3. Na patinovanie použite farbu, ktorá by sa Vám páčila (ja som sa rozhodla pre country modrú). Patinovanie nie je nutné, pretože dymová fólia aj bez toho vytvára krásny efekt.

4. Na záver použite dokončovací lak, buď na vodnej báze, alebo na báze riedidla. Prelakujeme aspoň 2x (najlepšie s lakom s vysokým leskom, ale aj s matným to môže byť zaujímavé).

Zhrnutie - čo potrebujete :

- Predmet na zdobenie

- Akryl primer

- Matná akrylová farba Pentart, svetlohnedá, country modrá,

- Lepidlo na dymovú fóliu

- Vločky dymovej fólie M2

- Lak Pentart

Internetový obchod s hobby a kreatívnymi potrebami na výrobu dekoračných predmetov, návrh a výroba designových interiérových doplnkov, laserom gravírované krabičky . Nájdete tu všetko pre Vaše kreatívne "hand-made" výrobky, alebo si môžete vybrať z našich originálnych, ručne vyrábaných predmetov. E-shop zameraný na techniku dekupáž, decoupage, ponúkame všetky potreby k tejto technike.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk