Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete v časti: ochrana osobných údajov a v obchodných podmienkach.

 

 

 

 

TOVAR V AKCII

naša cena 4,50 EUR
skladom
naša cena 3,60 EUR
skladom
naša cena 1,40 EUR
skladom

KONTAKTY

Kreativ Art Hobby s.r.o.
Kukučínova 5313/43
929 01 Dunajská Streda
tel: +421 905 491728
dekupaz(a)dekupaz.sk
IČO: 50344269
IČ DPH: SK2120283209

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 2,90 EUR
skladom
naša cena 3,90 EUR
skladom
naša cena 2,10 EUR
skladom

V tomto návode by som Vám rada priblížila techniku zlátenia kvetináča pomocou vločiek dymovej fólie. Ja som si zvolila

viacfarebné fliačky, aby efekt bol zaujímavejší, pestrejší.

1. Kvetináč natrite bielym základným náterom – AKRYL PRIMER. Po uschnutí, natrite matnou akrylovou farbou (tmavohnedá, Pentart).

2. Povrch natrite rovnomernou tenkou vrstvou lepidla na dymovú fóliu. Po tom, čo sa stane lepidlo po uschnutí priesvitným, začnite pracovať vločkami. Pod predmet si podložte čistý papier - neskôr sa Vám budú ľahšie zbierať fliačky späť do fľašky. Zopár fliačkov vyberieme z fľašky na papier. Balenie je veľmi výdatné, preto je zbytočné vysypať ich všetky. Konečný efekt závisí od veľkosti fliačkov, preto si ich veľkosť môžeme upraviť podľa vlastných predstáv a tie väčšie roztrhať či rozdrobiť, ale aj nechať ich v celku. Efekt závisí aj od toho, v akej miere sú fliačky pokrčené. Vezmite medzi prsty štipku fliačkov a suchými prstami ich poprikladájte, nasypte na predmet a prihlaďte pomocou mäkkého štetca na povrch. Takto môžete pokryť celý predmet, alebo len čiastočne.

3. Na patinovanie použite farbu, ktorá by sa Vám páčila (ja som sa rozhodla pre country modrú). Patinovanie nie je nutné, pretože dymová fólia aj bez toho vytvára krásny efekt.

4. Na záver použite dokončovací lak, buď na vodnej báze, alebo na báze riedidla. Prelakujeme aspoň 2x (najlepšie s lakom s vysokým leskom, ale aj s matným to môže byť zaujímavé).

Zhrnutie - čo potrebujete :

- Predmet na zdobenie

- Akryl primer

- Matná akrylová farba Pentart, svetlohnedá, country modrá,

- Lepidlo na dymovú fóliu

- Vločky dymovej fólie M2

- Lak Pentart