Eshop kreatívne potreby, pomôcky, materiál a kurzyKreativ Art Hobby
Logo
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Prihláste sa na odber

Ostaňme v kontakte! Po prihlásení, dostanete najčerstvejšie informácie a výhodné ponuky z nášho e-shopu.

Sledujte náš Instagram

  1. Úvod
  2. Ako vyrobiť hodinky ?
Ako vyrobiť hodinky ?

Už som Vám ukázala niekoľko postupov mojej tvorby, no ako vyrobiť hodinky, zatiaľ nie. Prišiel čas, takže som fotila pri práci, postup uvádzam nižšie:

1. Pripravíme si potrebné veci :

  • základ pre hodiny,
  • vystrihnutý motív z dekupážného papiera,
  • penový štetec, tupovací štetec
  • akrylové farby na okraje – použila som – zemitú hnedú, jedlovú zelenú, metalickú-trblietavú zlatú, zn. Pentart
  • dvojfázový krakelovací lak- random, Pentart
  • antikovaciu pastu bronz
  • lak na báze riedidla, Pentart
  • hodinové ručičky Stamperia

2. Okraje Na okraje nanášame matnú farbu zn. Pentart (zemitú hnedú). Po zaschnutí, pomocou tupovaciaho štetca nanášame farby jedlovú zelenú a antickú medenú striedavo, len v malom množštve len na náhodne vybrané miesta a nie na celý povrch. Takto vytvárame fľakaté okraje. Aby som zjednotila farby, aby fliačiky farieb boli trochu rozmazané, jednotné, použila som ešte farbu METALICKÚ TRBLIETAVÚ ZLATÚ v tenkej vrstve. Táto farba dala krásny efekt!!! Ak niekto sa rozhodne pre tento papier, odporúčam túto farbu vyskúšať!

3. Lepenie dekupážného papiera Lepenie dekupážného papiera oproti servítkam je jednoduché ( i keď sa na mňa servítkari nahnevajú, musím povedať, že výsledok sa nedá porovnať so servítkami). Papier navlhčíme, mierne osušíme, čím dosiahneme jeho ohybnosť. Nanesením spodnej vrstvy lepidla motív fixujeme na povrch. Priložíme papier a jemne uhladíme handričkou, aby nevznikli bubliny a záhyby.

4. Krakelovanie Na kralekovanie som použila dvojfázový krakelovací lak, random, PENTART. Na povrch nanesieme prvý (1/2) komponent a po jeho vyschnutí aj druhý (2/2) komponent. Jednotlivé vrstvy nechajte usušiť pri izbovej teplote. Druhá fáza počas schnutia popraská, bude priehľadná a vodeodolná . Praskliny som zvýraznila antikovacou pastou, Pentart BRONZ. Prebytok pasty som odstránila pomocou handričky.

5. Vrstvy som zafixovala pomocou lesklého laku na báze riedidla!!! To je veľmi dôležité, lebo na dvojfázový krakel nesmiete používať akrylový lak!

6. Na finále nám nič iné neostalo ako namontovať hodinový strojček a ručičky.

Ak ste dostali chuť, pozrite sa do mojej ponuky, kde nájdete nádherné špeciálne hodinové papiere, rôzne drevené základy, hodinové strojčeky a všetko potrebné k tvorbe.

Internetový obchod s hobby a kreatívnymi potrebami na výrobu dekoračných predmetov, návrh a výroba designových interiérových doplnkov, laserom gravírované krabičky . Nájdete tu všetko pre Vaše kreatívne "hand-made" výrobky, alebo si môžete vybrať z našich originálnych, ručne vyrábaných predmetov. E-shop zameraný na techniku dekupáž, decoupage, ponúkame všetky potreby k tejto technike.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk