Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete v časti: ochrana osobných údajov a v obchodných podmienkach.

 

 

 

 

TOVAR V AKCII

naša cena 2,10 EUR
skladom
naša cena 0,90 EUR
skladom
naša cena 0,90 EUR
skladom

KONTAKTY

Kreativ Art Hobby s.r.o.
Kukučínova 5313/43
929 01 Dunajská Streda
tel: +421 905 491728
dekupaz(a)dekupaz.sk
IČO: 50344269
IČ DPH: SK2120283209

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 2,90 EUR
skladom
naša cena 2,90 EUR
skladom
naša cena 2,10 EUR
skladom

Ako dekorovať pozinkovanú nádobu?

1. Ako prvý krok, nanesieme základný podkladový biely náter PRIMER zn. PENTART. Je mimoriadne vhodný (dokonca nutný), ak chceme použiť akrylové farby na neporézne povrchy, napr. pri zdobení predmetov z plechu. Aplikuje sa podľa potreby a charakteru povrchu v 1-2 tenkých vrstvách.

2. Nanesieme farbu. Ja som si zvolila country modrú zn. PENTART, do ktorej som namiešala trocha bielej farby PENTART. Farbu nanesieme tupovaním, pomocou tupovacej hubky. Po zaschnutí prvej vrstvy, som tupovaním naniesla už len samotnú farbu - country modrú (bez bielej farby) a to nerovnomerne, na náhodne vybraných miestach, aby som vytvárala „fľakatý efekt“

3. Miesto pod servítkou som tupovala bielou farbou PENTART.

4. Pomocou dekupážneho laku a lepidla som nalepila vystrihnutý motív zo servítky.

5. (Použila som obyčajnú servítkovú techniku : - oddelíme si vrchnú vrstvu servítky z vystrihnutých motívov, - miesta, na ktoré budeme lepiť servítku natrieme lepidlom, - motívy priložíme a suchým prstom vyhladíme, - pretrieme lepidlom aj zhora.

6. Po zaschnutí, som opäť použila tupovaciu hubku a farbu - country modrú okolo nalepenej servítky.

7. Vymiešala som sivo-hnedú farbu. Použila som 3 akrylové farby PENTART- hnedú, bielu a sivú. Pomocou suchého štetca farby som opatrne nanášala na miesta ktoré som chcela antikovať. Treba pracovať veľmi jemne, citom, a hlavne suchým štetcom. Na tento spôsob antikovania je zvlášť vhodný vejárovitý štetec, pretože farba sa nanáša vo veľmi malých množstvách.

8. Celú nádobu prelakujeme matným lakom zn. PENTART. 9. Drevený úchyt som natrela lazúrou orech, PENTART.