Eshop kreatívne potreby, pomôcky, materiál a kurzyKreativ Art Hobby
Logo
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Prihláste sa na odber

Ostaňme v kontakte! Po prihlásení, dostanete najčerstvejšie informácie a výhodné ponuky z nášho e-shopu.

Sledujte náš Instagram

  1. Úvod
  2. Ako dekorovať pozinkovanú nádobu?
Ako dekorovať pozinkovanú nádobu?

1. Ako prvý krok, nanesieme základný podkladový biely náter PRIMER zn. PENTART. Je mimoriadne vhodný (dokonca nutný), ak chceme použiť akrylové farby na neporézne povrchy, napr. pri zdobení predmetov z plechu. Aplikuje sa podľa potreby a charakteru povrchu v 1-2 tenkých vrstvách.

2. Nanesieme farbu. Ja som si zvolila country modrú zn. PENTART, do ktorej som namiešala trocha bielej farby PENTART. Farbu nanesieme tupovaním, pomocou tupovacej hubky. Po zaschnutí prvej vrstvy, som tupovaním naniesla už len samotnú farbu - country modrú (bez bielej farby) a to nerovnomerne, na náhodne vybraných miestach, aby som vytvárala „fľakatý efekt“

3. Miesto pod servítkou som tupovala bielou farbou PENTART.

4. Pomocou dekupážneho laku a lepidla som nalepila vystrihnutý motív zo servítky.

5. (Použila som obyčajnú servítkovú techniku : - oddelíme si vrchnú vrstvu servítky z vystrihnutých motívov, - miesta, na ktoré budeme lepiť servítku natrieme lepidlom, - motívy priložíme a suchým prstom vyhladíme, - pretrieme lepidlom aj zhora.

6. Po zaschnutí, som opäť použila tupovaciu hubku a farbu - country modrú okolo nalepenej servítky.

7. Vymiešala som sivo-hnedú farbu. Použila som 3 akrylové farby PENTART- hnedú, bielu a sivú. Pomocou suchého štetca farby som opatrne nanášala na miesta ktoré som chcela antikovať. Treba pracovať veľmi jemne, citom, a hlavne suchým štetcom. Na tento spôsob antikovania je zvlášť vhodný vejárovitý štetec, pretože farba sa nanáša vo veľmi malých množstvách.

8. Celú nádobu prelakujeme matným lakom zn. PENTART. 9. Drevený úchyt som natrela lazúrou orech, PENTART.

Internetový obchod s hobby a kreatívnymi potrebami na výrobu dekoračných predmetov, návrh a výroba designových interiérových doplnkov, laserom gravírované krabičky . Nájdete tu všetko pre Vaše kreatívne "hand-made" výrobky, alebo si môžete vybrať z našich originálnych, ručne vyrábaných predmetov. E-shop zameraný na techniku dekupáž, decoupage, ponúkame všetky potreby k tejto technike.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk