Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete v časti: ochrana osobných údajov a v obchodných podmienkach.

 

 

 

 

TOVAR V AKCII

naša cena 1,90 EUR
skladom
naša cena 3,80 EUR
skladom
naša cena 0,90 EUR
skladom

KONTAKTY

Kreativ Art Hobby s.r.o.
Kukučínova 5313/43
929 01 Dunajská Streda
tel: +421 905 491728
dekupaz(a)dekupaz.sk
IČO: 50344269
IČ DPH: SK2120283209

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 2,90 EUR
skladom
naša cena 1,60 EUR
skladom
naša cena 3,90 EUR
skladom

Antikovaná krabica

Minule som Vám ukázala, ako vytvoriť popraskaný štruktúrovaný povrch pomocou krakelovacej pasty. Tentoraz som sa rozhodla ukázať ako vytvoriť antikovaný, popraskaný povrch pomocou RANDOM krakelovacieho laku.

1. Pripravíme si krabicu, odmontujeme kovania a sklo. 2. Bočné strany krabice namaľujeme bielou, alebo inou svetlou matnou akrylovou farbou - zn. Pentart.

3. Vrchný rám, natrieme lazúrou EBEN a necháme zaschnúť. Pomocou suchého štetca a suchej handričky nanášame bielu farbu. Postupujeme po malých častiach. Pred každým natrením jemne otrieme prebytočnú farbu o okraj nádoby a do obrúska. Zaujímavý efekt sa vytvorí tak, keď už natretú patinu zľahka pretrieme handričkou alebo suchým štetcom. Stačí na pár miestach.

4. Nachystáme si vzory z ryžového papiera. Bordúru som vytrhala pomocou mokrého štetca, ale niektoré motívy som strihala, prikladala a prilepovala na želané miesta. Ryžový papier lepíme zvrchu pomocou decoupage lepidla zn.. Pentart.

4. Nasleduje antikovanie pomocou antikovacej pasty, umbra, Pentart.

5. Tentoraz som sa rozhodla pre dvojfázový kralelovací lak RANDON, zn. Pentart. Výsledok, ako som očakávala - krásny antikovaný povrh s nepravidelnými prasklinami. Na povrchu krabice nanesieme prvý (1/2) komponent a po jeho vyschnutí aj druhý (2/2) komponent. Jednotlivé vrstvy nechajte usušiť pri izbovej teplote. Druhá fáza počas schnutia popraská, bude priehľadná a vodeodolná . Praskliny som zvýraznila antikovacou pastou, Pentart umbra. Prebytok pasty som odstránila pomocou handričky namočenej do riedidla Pentart. Také isté krakelovanie som spravila aj na vrchnáku.

6. Celkové dielo som zafixovala  lakom zn. PENTART.

Zhrnutie čo potrebujeme:

  • Drevená krabica
  • Ryžový papier
  • Akrylová farba, matná, biela, Pentart
  • Lazura , EBEN, Pentart
  • Decoupage lak a lepidlo Pentart
  • Antikovacia pasta - umbra, Pentart
  • Randon krakelovací lak, dvojfázový, Pentart
  • Decoupage lak, Pentart