Eshop kreatívne potreby, pomôcky, materiál a kurzyKreativ Art Hobby
Logo
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Prihláste sa na odber

Ostaňme v kontakte! Po prihlásení, dostanete najčerstvejšie informácie a výhodné ponuky z nášho e-shopu.

Sledujte náš Instagram

  1. Úvod
  2. Ako vytvoriť štruktúrovaný - popraskaný povrch pomocou krakelovacej pasty?
Ako vytvoriť štruktúrovaný - popraskaný povrch pomocou krakelovacej pasty?

Pre syna som vyrobila set ( šuplíkový box, zakladač a držiak na ceruzky ) na jeho písací stôl. V návode uvediem postup dekorovania komody (viď. foto), kde som požila krakelovaciu pastu .

1 Povrch komody som natrela svetlou akrylovou farbou. Zvolila som béžovú, matnú akrylovou farbu Pentart. Na rámy okolo šuplíkov som použila farbu - tmavomodrú, matnú akrylovú, zn. Pentart

2 Na čelných stranách šuplíkov som použila krakelovaciu pastu. Je to dvojzložkový systém na vodnej báze, pre vytvorenie popraskaných povrchov. Najprv som natrela povrch tenkou, rovnomernou vrstvou - základom pre prasklinovú pastu. Po jej uschnutí so špachtľou naniesla krakelovaciu pastu. Prvú vrstvu nechala som zaschnúť pri izbovej teplote. Druhú vrstvu je možné sušiť akokoľvek.

3 Tento postup som spravila aj na bočných stranách komody, na náhodne vybraných miestach, vo fľakoch.

4. Na dosiahnutie zostarujúceho efektu a na zvýraznenie prasklín votrela som patinu - bitumen zn. Pentart. Patinu som nanášala pomocou jednoduchého štetca na predné strany šuplíkov. Prebytočnú tekutinu utrela suchou handrou, potom handrou jemne namočenou do terpentínového riedidla zn. Pentart. Samozrejme všetok patiny som nevedela, ale ani nechcela odstrániť. Takto som dostala krásnu prírodnú farbu krakelovacej pasty, ako na fotkách vidíte.

5. Nasledovala klasická servítková technika na bočných stranách komody. Lepidlo nanesiem na povrch, priložím servítku a štetcom prejdem po jej vrchnej časti. Lepidlo nanášame po pásoch. Vzduchové bubliny vytláčam štetcom smerom von od stredu obrázka.

6. Na záver všetko som zafixovala priesvitným matným lakom na vodnej báze zn. Pentart.

 

Zhrnutie- čo k tomu potrebujete:

- box, krabica, predmet na dekorovanie

- servítky, alebo decoupage papier

- lepidlo a lak na decoupage , Pentart

- základ pre krakelovaciu pastu, Pentart

- krakelovacia pasta, Pentart

- bitumen, Pentart

- riedidlo, Pentart

- špachtle

- matné akrylové farby Pentart: tmavomodrá, béžová,

Internetový obchod s hobby a kreatívnymi potrebami na výrobu dekoračných predmetov, návrh a výroba designových interiérových doplnkov, laserom gravírované krabičky . Nájdete tu všetko pre Vaše kreatívne "hand-made" výrobky, alebo si môžete vybrať z našich originálnych, ručne vyrábaných predmetov. E-shop zameraný na techniku dekupáž, decoupage, ponúkame všetky potreby k tejto technike.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk