Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete v časti: ochrana osobných údajov a v obchodných podmienkach.

 

 

 

 

TOVAR V AKCII

naša cena 1,90 EUR
skladom
naša cena 4,10 EUR
skladom
naša cena 3,20 EUR
skladom

KONTAKTY

Kreativ Art Hobby s.r.o.
Kukučínova 5313/43
929 01 Dunajská Streda
tel: +421 905 491728
dekupaz(a)dekupaz.sk
IČO: 50344269
IČ DPH: SK2120283209

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 2,90 EUR
skladom
naša cena 2,90 EUR
skladom
naša cena 3,90 EUR
skladom

Ako vytvoriť štruktúrovaný - popraskaný povrch pomocou krakelovacej pasty?

Pre syna som vyrobila set ( šuplíkový box, zakladač a držiak na ceruzky ) na jeho písací stôl. V návode uvediem postup dekorovania komody (viď. foto), kde som požila krakelovaciu pastu .

1 Povrch komody som natrela svetlou akrylovou farbou. Zvolila som béžovú, matnú akrylovou farbu Pentart. Na rámy okolo šuplíkov som použila farbu - tmavomodrú, matnú akrylovú, zn. Pentart

2 Na čelných stranách šuplíkov som použila krakelovaciu pastu. Je to dvojzložkový systém na vodnej báze, pre vytvorenie popraskaných povrchov. Najprv som natrela povrch tenkou, rovnomernou vrstvou - základom pre prasklinovú pastu. Po jej uschnutí so špachtľou naniesla krakelovaciu pastu. Prvú vrstvu nechala som zaschnúť pri izbovej teplote. Druhú vrstvu je možné sušiť akokoľvek.

3 Tento postup som spravila aj na bočných stranách komody, na náhodne vybraných miestach, vo fľakoch.

4. Na dosiahnutie zostarujúceho efektu a na zvýraznenie prasklín votrela som patinu - bitumen zn. Pentart. Patinu som nanášala pomocou jednoduchého štetca na predné strany šuplíkov. Prebytočnú tekutinu utrela suchou handrou, potom handrou jemne namočenou do terpentínového riedidla zn. Pentart. Samozrejme všetok patiny som nevedela, ale ani nechcela odstrániť. Takto som dostala krásnu prírodnú farbu krakelovacej pasty, ako na fotkách vidíte.

5. Nasledovala klasická servítková technika na bočných stranách komody. Lepidlo nanesiem na povrch, priložím servítku a štetcom prejdem po jej vrchnej časti. Lepidlo nanášame po pásoch. Vzduchové bubliny vytláčam štetcom smerom von od stredu obrázka.

6. Na záver všetko som zafixovala priesvitným matným lakom na vodnej báze zn. Pentart.

 

Zhrnutie- čo k tomu potrebujete:

- box, krabica, predmet na dekorovanie

- servítky, alebo decoupage papier

- lepidlo a lak na decoupage , Pentart

- základ pre krakelovaciu pastu, Pentart

- krakelovacia pasta, Pentart

- bitumen, Pentart

- riedidlo, Pentart

- špachtle

- matné akrylové farby Pentart: tmavomodrá, béžová,