Eshop kreatívne potreby, pomôcky, materiál a kurzyKreativ Art Hobby
Logo
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Prihláste sa na odber

Ostaňme v kontakte! Po prihlásení, dostanete najčerstvejšie informácie a výhodné ponuky z nášho e-shopu.

Sledujte náš Instagram

  1. Úvod
  2. Krabica na čajové vrecušká - decoupage postup
Krabica na čajové vrecušká - decoupage postup

Prinášame Vám návod s fotkami ako si s nami pripravite originálnu krabicu na čajové vrecúška. Nebojte sa, prácu s uvedenými materiálmi ľahko zvádnete!

1. Pripravíme si krabicu, odmontujeme kovania a sklo zo škatule.

2. Vonkajšiu spodnú časť a miesta, ktoré nebudeme zdobiť s papierom namaľujeme svetlou farbou a necháme zaschnúť ( použila som Pentart maslovú matnú akrylovú farbu).

3. Bočné strany vrchnáka a okraje krabice namaľujeme metalickou akrylovou farbou - antickou medenou zn. Pentart.

 

 

4. Na bočné strany škatule si nachystáme pásy z dekupážneho papiera. Papier navlhčíme, mierne osušíme, čím dosiahneme jeho ohybnosť. Nanesením najprv spodnej vrstvy lepidla na dekupáž motív fixujeme na povrch. Priložíme papier a jemne uhladíme širokým štetcom na decoupage alebo fóliou, aby nevznikli bubliny a záhyby. Potom ešte raz natrieme lepidlom a necháme zaschnúť.

5. Nasleduje práca s antikovaciou - voskovou  pastou, takzvané antikovanie. Použila som farbu zn. Pentart - medenú. Pastu nanesieme v tenkej vrstve, nerovnomerným roztieraním prstami na predmet. Na okraje aplikujeme viacej, aby sme dosiahli žiadaný efekt antikovania.

6. Keď je všetko riadne zaschnuté, prelakujeme všetky častí lakom. (Použila som decoupage matný lak, Pentart ).

7. Kovania tiež antikujeme. Ako prvé použila som železnú pastu Pentart, následne už spomenutú medenú voskovú pastu. Kovania priskrutkujeme na miesto.

8. Na kúsok drevenej dosky nalepíme motív už spomenutou technikou. Po zaschnutí, okraje šmirgľujeme a patinujeme bronzovou pastou. Hotový motív prelakujeme a nalepíme na krabicu.

Tip: Ako prvé odmontujeme kovania zo škatule, takto zabránime tomu, aby kovové komponenty boli tiež natreté s akrylovými farbami.

Zhrnutie čo potrebujeme:

• drevenú škatuľu s priehradkami

dekupážny papier podľa výberu

• matnú maslovú a metalickú antickú medenú akrylovú farbu Pentart

• medenú voskovú a železnú pastu Pentart

decoupage lak a lepidlo v jednom, matný decoupage lak Pernart

• nožnice

• plochý štetec

• malý skrutkovač na odmontovanie kovaní Všetko potrebné nájdete na stránke www.dekupaz.sk

Internetový obchod s hobby a kreatívnymi potrebami na výrobu dekoračných predmetov, návrh a výroba designových interiérových doplnkov, laserom gravírované krabičky . Nájdete tu všetko pre Vaše kreatívne "hand-made" výrobky, alebo si môžete vybrať z našich originálnych, ručne vyrábaných predmetov. E-shop zameraný na techniku dekupáž, decoupage, ponúkame všetky potreby k tejto technike.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk